شرکت کرمان توسعه با هدف ارائـه خدمات مهندسي و تـكنولوژيـكي در كليه زمينه‏ هاي معدني، صنعتـي، نفت، گاز و پـتـروشيمي از مرحله مقدماتي تا مرحله بهره ‏برداري و پس از آن، در سال 1369 تأسيس گرديد.
تیم مهندسی شرکت دارای مهارت های مختلف بوده و در زمینه های مهندسی دارای تجربه و تخصص منحصر به فرد می باشد. این تیم متشکل از مهندسین، متخصصین فنی، گروه تحقیقات و اعضای پشتیبانی اجرائی می‌باشد. این تیم امکان دستیابی مشتریان به افراد کلیدی که متعهد به انجام کار به گونه‌ای مناسب و موثر می‌باشند را فراهم می‌سازد.شرکت کرمان توسعه در جهت برآورده ساختن نیازهای مشتریان از قبیل تجزیه و تحلیل، طراحی، خدمات تدارک کالا، ساخت، نصب و راه‌اندازی سازماندهی شده است. در حقیقت این شرکت یک شرکت خدمات مهندسی همه جانبه است.
این شرکت در راستای خط مشی حرکت در مسیر اهداف دانش محور، اقدام به تأسیس “کارخانه ساخت تجهیزات” نمود. این مجموعه دانش محور توانایی و پتانسیل ساخت انواع استراکچر ؛ سازه های صنعتی و تکنولوژیک؛ انواع مخازن تکنولوژیک وتحت فشار ؛تجهیزات و ماشین آلات مرتبط با صنایع سنگین و نیمه سنگین در زمینه فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی بر اساس تکنولوژی روز دنیا را دارا می باشد.
همچنین این شرکت توانسته اعتماد و قبول همکاری شرکت های معتبر چینی و اروپای غربی را در اجرای پروژه ها در زمینه های معدنی، صنعتی، نفت، گاز و پتروشیمی را کسب نماید.
شرکت کرمان توسعه با توجه به تـجربه بیش از سی سال كادر مديريت شركت و پـشتيباني غنـي از مدارك و اسناد فنـي و سازماندهي مستـحكم کلیه خدمات مربوط به ارزیابی اقتصادی، توسعه پروژه، مدیریت پروژه، مهندسی مقدماتی و تفصیلی، خدمات تدارک کالا، مدیریت قرارداد، تهیه اسناد و برگزاری مناقصات بین المللی، نظارت بر ساخت،بازرسی فنی، نظارت عالی و مقیم، راه اندازی، همیاری در راهبری و آموزش را به کارفرمایان خود ارائه می‌دهد